АНДРІЙ КОНДРАТЬЄВ

Депутат Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради

  Виносити лічильники води за межі подвір'я чи ні?

  Розділ: Депутатська діяльність Дата публікації: 15-12-2016, 21:42

  Останнім часом до приймальні депутата Андрія Кондратьєва почали звертатись люди стосовно нової вимоги КП Кривбасводоканалу у приватному секторі - винос лічильника та будівництво абонентського колодязя за межами подвір’я. В інакшому випадку водоканал погрожує відключенням води. Зараз розберемо - законні такі вимоги чи ні? Однак варто сказати наперед - дана інструкція не є універсальною, а є лише компіляцією успішних методів боротьби з монополітом та збірником корисної інформації для споживача.

  Юридичні аспекти питання

  Кожна компанія, котра надає послуги з комунального господарства, для здійснення своєї діяльності згідно Закону України "Про житлово-комунальні послуги” потрібна отримати ліцензію. Ліцензії видаються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунлаьних послуг (скорочено НКРЕКП). Щоб отримати ліцензію, підприємство, що надає або панує надавати послуги з ЖКГ, повинно відповідати всім вимогам, зазначеним у відповідній постанові відповідної комісії. Для КП Кривбасводоканал це постанова НКРЕКП №279 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення” від 10.08.2012. Дана постанова, у свою чергу, регулюється Законом України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», та Законом України «Про питну воду та питне водопостачання».

  Виносити чи не виносити лічильник?

  Дійсно, згідно пункту 2.2.7 Постанови, є обов’язковою наявність встановлених приладів обліку в кожній точці розподілу послуг. І цей прилад обліку повинен бути вже на трубі отримувача послуги. Також повинен бути доступ до приладу обліку, тобто власники не мають права не пускати до нього контролерів, ставити його у важкодоступних або взагалі недоступних місцях. Однак чіткої вимоги щодо виносу лічильника за межі подвір’я відсутні. Також відсутня обов’язкова вимога будувати абонентський колодязь.

  Погрожують відключити воду. Чи мають право?

  У листопаді 2016 року за адресою вул. Онезька, 1 виїхав наряд КП Кривбасводоканал. Викликала його мешканка будинку у зв'язку з поривом труби водопостачання. Працівники приїхали, провели ремонтні роботи і... відключили воду! За їхніми словами, водопостачання було відключено саме через те, що у жінки відсутній колодязь та лічильник поза межами подвір'я. І підключать воду лише після того, коли власниця за свої кошти побудує колодязь. Однак власниця вчасно звернулась до депутата від ВО Свобода Андрія Кондратьєва (відео з місця події). Після депутатського звернення буквально за кілька робочих днів водопостачання було відновлено.

   

  Згідно постанови №279 КП Кривбасводоканал зобов’язаний забезпечувати постачання питної води абонентам. Згідно Закону припинення водопостачання можливо лише при наявності заборгованості абонента та регулярний недопуск контролерів до лічильника. Відключення води в інших випадках є порушенням умов ліцензування, в тому числі й анулювання ліцензії. Саме тому КП Кривбасводоканал абсолютно не може використовувати відключення води у якості примусу до будь-яких дій. Про це вони й самі повідомляють.

  Виносити лічильники води за межі подвір'я чи ні?

  Що робити, якщо КП Кривбасводоканал все-таки відключив воду або погрожує відключенням? Або відключив водопостачання до оплати певних ремонтних робіт? Або насильницьки змушує виносити лічильник за межі домоволодіння та зобов’язує будувати колодязь?

  Якщо до вас все-таки прийшли, для початку дайте знати працівникам, що їхні дії незаконні. Багато надавачів комунальних послуг використовують юридичну неосвідченість та незанная своїх прав абонентами, тому "включити вумника" інколи спрацьовує. Просто повідомте майстра КП Кривбасводоканал, що у разі примусу з їхньої сторони ви:

  1. Викликаєте поліцію для складання протоколу та фіксації порушення стосовно умов надання послуг та порушення постанови НКРЕКП №279.

  2. Від свого імені пишете звернення до захисту прав споживачів.
  3. Ви зв’язуєтесь з депутатом Андрієм Кондратьєвим, котрий в результаті пише депутатське звернення на порушення умов ліцензування до НКРЕКП.

  Як показує досвід - це працює. Водоканал відступає. Але якщо попередження працівниками проігноровані, ви просто виконуєте вищевказані пункти.

  Коментарі:

  Схожі новини:

  Завдяки вимогам депутата Андрія Кондратьєва зона відпочинку "на Розі" знову почне освітлюватись

  Завдяки зверненням депутата Андрія Кондратьєва у зоні відпочинку біля будинку №26 по вулиці С.Колачевського відновлюють освітлення...

  Звіт по депутатській діяльності Андрія Кондратьєва за 2015-2016 рік

  Звіт по роботі депутата Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Андрія Кондратьєва за перший рік своєї діяльності - з 2015 по 2016 роки....

  Депутат Андрій Кондратьєв подав заяви в прокуратуру на комунальні підприємства

  Депутат Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради подав заяву в прокуратуру стосовно бездіяльності та порушень комунальними підприємствами...

  Порушення закону та корупція на VI сесії Тернівської райради

  На сесії Тернівської райради незаконно просунули ще одного помічника голови. Відкрито провадження...

  Прийом виборців 21 лютого 2016 р.

  21 лютого 2016 року Андрій Кондратьєв провів виїзний прийом громадян. Зустріч відбувалась з 13:00 до 17:00 біля зупинки "Восход", район Північного ГЗК...
2015-2016 © Андрій Кондратьєв. All rights reserved

Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації з цього сайту можливе за умови посилання на сайт. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов'язковим і воно повинне бути візуально видимим та індексуватись у пошукових системах. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

Яндекс.Метрика